Фрахтування

12/11/2019

Невеликий танкер, навантажений сімома тисячами тонн сирої соняшникової олії відправився в Судан з порту Південний в листопаді 2019 року. Альфаком виступила в ролі фрахтового брокера, тому в першу чергу ми перевірили чи не потрапляє судно в піратську зону. Після того, як побоювання були розвіяні відбулася завантаження.У Південному порту вся процедура пройшла швидко, чітко і без зайвих нюансів. Не дарма Україна-найбільший в світі експортер соняшникової олії.У процесі перевезення ми дуже приємно і по-дружньому спілкувалися з судновласниками, які перед стартом транспортування встигли побувати у нас в офісі в Одесі. Їх візит відбувся відразу після укладання угоди, тому партнерські і дружні відносини складися ще до початку співпраці.

Однак в Судані виникли труднощі з причалом для вивантаження, так як далеко не всі причали пристосовані під вивантаження наливних вантажів. На жаль, відповідні нам вже були зайняті. Тоді керівництво порту запропонувало поставити наш танкер до борту великого суховантажу, який розвантажував цукор в мішках, щоб підключити насоси через судно і почати вивантаження масла, щоб уникнути затримок. План хороший, але у капітана нашого танкера виникли деякі технічні питання, а саме про різницю висоти бортів суден і перегині в розвантажувальний шлангу. Необхідно було дуже оперативно вирішити питання з технологією вивантаження. З огляду на труднощі перекладу, ментальні особливості країни і різниця поглядів на речі, ми попросили капітана нашого танкера намалювати для влади Судану схему і “на пальцях” пояснити свої питання. Все це ми робили за 3 дні до підходу судна до порту, щоб уникнути простою.

Спільними зусиллями ми змогли уточнити всі нюанси і вирішити всі супутні завдання, після чого справа зрушилася. Всі заходи щодо безпечної вивантаженні були зроблені, техніка безпеки дотримана і наш танкер безперешкодно доставив і вивантажив вантаж в порт призначення.

Поділитись записом: